•  
  •  
  •  

A gabonák az egész világon alapélelmiszerek évezredek óta. A gabonák értékes vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket, valamint fehérjéket, esszenciális zsírsavakat, enzimeket, rostokat tartalmaznak.

Fontos alkotóelemei a finom rostok, amik a jó emésztés alapját képezik, felszívják a méreganyagokat, kivezetik az epesavakat.

A gabonakásák a gabonák magjából vannak, ezért koncentráltan tartalmazzák a tápanyagokat. Az üzletekben kapható kásákat sokféleképpen felhasználhatjuk.

Önálló ételként: hajdina, rizs, köles, kukoricakása, ezek gluténmentesek, így az arra érzékenyek is fogyaszthatják. Leöntjük forró vízzel, gabonatejjel, vagy gyümölcslével, zöldséglével. Ízesíthetjük gyümölcsdarabokkal, mézzel, kakaóval, fahéjjal, vagy sósan is finom, zöldségekkel. Nem kell főzni, ezért sok tápanyag benne marad.

Panírozhatunk vele: összekeverhetünk többféle kását, és morzsa helyett alkalmazzuk. Tehetünk bele szezámmagot is.

Rakott, töltött ételekbe: Rizs helyett, finomabb állagú töltelékmasszát kapunk, ha kását használunk.

A vagdaltba is tegyünk, vagy ebben forgassuk meg, mielőtt kisütjük. Zöldségfasírtnál jól felszívja a zöldség víztartalmát.

Szaftos ételekbe: zöldségragu, mártások, tejfölös, zöldséges szeletek, milánói makaróni, pizza feltétbe. Krémlevest és főzeléket ezzel sűríthetjük.

Süteményekbe: kevert tésztákba, piték töltelékébe keverhetjük. A réteslapot ezzel szórjuk meg, a nedvességet felszívja, de a gyümölcsös töltelékbe is tehetjük. Gyümölcsös muffin, vagy palacsinta tésztájába.

Szendvicskrémekbe: körözött, májkrém, sajtkrém, céklakrém, padlizsánkrém stb. sűrítésére alkalmazhatjuk. Turmixokba: zöldség, vagy gyümölcs turmixba rost- és tápanyagpótlásra.

Lettner Annamária