“Meglátjuk, melyik úton megyünk tovább a vébé után”

  •  
  •  
  •  

Kapás Boglárka gőzerővel készül az idei legnagyobb megmérettetésére, a kvangdzsui világbajnokságra. Edzője, Virth Balázs 2016 óta irányítja az újpesti úszónő felkészülését. Tanítványáról és az előttük álló feladatokról beszélt.

Virth Balázs elöljáróban kijelentette, Bogi sportolóként maximalista, így könnyű vele dolgozni. Ilyen tanítványt kívánna magának minden edző.

– Emberileg is csak jót tudok róla mondani – folytatta az edző. – Ez azért különösen fontos, mert meg tudunk beszélni akkor is mindent, ha véletlenül nehézségek adódnak. Igazi partnerként kezeljük egymást.

– Szakmai szempontból elégedett az idei évvel?

– Kezdem a kétszáz pillangóval, amit 2018-ben kezdtünk el felépíteni. Elégedett lehetek az eddigi eredményeivel, hiszen teljesítette az olimpiai kvalifikációs időt. Ha van egy kis hiányérzetem ebben az évben, akkor az csak azért lehet, mert ezerötszáz gyorson is szeretném, ha úszna egy kifejezetten jó időt. A világbajnokságon egyébként nem tud indulni minden számban, mert ott az ezerötszáz gyors üti a kétszáz pillangót. A tervek szerint Bogi nyolcszáz gyorson és kétszáz pillangón indul Dél-Koreában.

– Nem tartanak attól, hogy a kétszáz pillangó esetleg a gyors rovására megy?

– Semmiképpen sem szeretnénk, ha így történne, és nincs is erről szó, mert egyiket sem szeretnénk feladni. Egyébként Bogi kérte a riói olimpia után, hogy próbáljuk meg a vegyest és a kétszáz pillangót, és kicsit pihentessük a gyorsot. Mivel egyre lelkesebben dolgozott és versenyzett pillangón, komolyabban kezdtünk foglalkozni vele. Úgy vettem észre, hogy egyáltalán nem jelent plusz terhet neki, sőt, sokkal felszabadultabb. Bizonyítja ezt, hogy tavaly a versenyszám Európa-bajnoka lett Glasgow-ban.

– Mi a helyzet a gyorssal?

– Bogi semmivel sem úszik kevesebbet gyorson, mint eddig tette. A négyszázon szerzett olimpiai negyedik helye abszolút bravúr volt Rióban, nyolcszáz gyorson a legeredményesebb, abban a számban szerzett olimpiai bronzérmet, ebben lesz a legesélyesebb most is. Az ezerötszázat a világbajnoki bronzérme miatt nagyon nehéz lenne elengedni, de a júliusi kvangdzsui világbajnokságon majd meglátjuk, milyen irányba érdemes továbbmennünk.