Péterfalvi Attila, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elnöke javaslatot tett a kormánynak, hogy olyan jogszabályt alkosson a közösségi médiáról, ami szerint csak alapos indokkal lehet felfüggeszteni közösségi profilokat, és a magyar hatóság felülbírálhassa ennek jogosságát, írja a Magyar Nemzet.
Aggályosnak tartja azt a gyakorlatot, miszerint a tiltást a személyi igazolványról készült fotó elküldése után oldják fel. A kormánylapnak elmondta azt is, hogy Varga Judit igazságügyi miniszter már létrehozta a Digitális Véleményszabadság munkacsoportot. Péterfalvi itt vetette fel, hogy
a személyes profilok felfüggesztésének felülvizsgálata legyen magyar kompetencia.
Létrehozna egy magyar hatósági eljárást, amelynek során a magyar hatóság kötelezi a Facebookot az indokolatlan letiltások felülvizsgálatára.
Valószínűleg nem állunk túl messze az igazságtól, ha a lépést hosszabb távon a Fidesz-közeli médiumok érdekében tett gesztusként értelmezzük. A kormánysajtó képviselői ugyanis az utóbbi években számos alkalommal közöltek a Facebook szabályzatát sértő tartalmakat, aminek rendre hosszabb-rövidebb idejű tiltás lett a vége.
A konfliktus egészen odáig fajult, hogy a Fidesz politikusai képesek voltak faarccal kinyilvánítani, hogy a legnagyobb közösségimédia-szolgáltató beleavatkozik a magyar belpolitikába és a 2019-es önkormányzati választásokba.
Ugyan politikailag nem jött rosszul a műbalhé a kormánynak, hiszen ismét az általuk egyébként nagyon kedvelt áldozatszerepben tetszeleghettek, felrázva ezzel a szavazóbázisukat, eddig úgy tűnt, nem foglalkoznak tovább a kérdéssel. A mostani felvetés azonban az első lehet a kormány konkrét válaszlépéseinek sorában.