Az asztmáról másképpen

  •  
  •  
  •  

A tapasztalatok és az orvosok egy-egy megjegyzése is alátámasztja, hogy az asztmás betegekre és a betegség tüneteire, az időjárás is nagy hatással lehet. Éppen ezért, fontos tudni, mire számíthatunk hosszan tartó esőzések vagy ködös idő közeledtével.

Egyes betegek arról panaszkodnak, hogy tüneteik rosszabbodnak bizonyos időjárási körülmények között, rendszerint mindig ugyanolyan feltételek esetén jelentkeznek a panaszok (köd, szmogos levegő stb.). Másoknál egy hirtelen jött vihar vagy frontváltozás okoz asztmarohamokat. Ezek az időjárási viszonyok mindig megnövelik a szálló por koncentrációját, mely a fulladásos betegségben szenvedők napjait keserítheti meg. Ezekben az esetekben érdemes otthon maradnunk, és megfelelő körülmények közt átvészelni ezt az időszakot.

Hasznos tippek a kritikus napokra
Miután sikerült megállapítanunk, hogy pontosan mi is az, ami intenzívebbé teszi az asztma tüneteit, ideje, hogy néhány olyan lépést megtegyünk, amellyel csökkenthetjük a kellemetlen tünetek számát. Lássuk, mik is ezek!
• Mindig figyeljük az időjárás-előrejelzést! A legtöbb előrejelzés már külön beszámol az egyes allergének koncentrációjáról, így például a pollenről.
• Próbáljuk meg a lehető legkevesebb időt tölteni a szabadban, amikor a kiváltó időjárás a legintenzívebb!
• Nagyon hideg időjárás esetén viseljünk sálat, amely eltakarja a szánkat és az orrunkat. Ezzel ugyanis nagyban enyhíthetjük a tüneteket!
• Mindig legyen nálunk gyógyszer! Így, ha netán probléma adódna, egyből tudunk cselekedni!

Először is tisztázzuk, mi az asztma. Az asztma tünetei a nap bármely szakaszában jelentkezhetnek, a beteg nehezen tud kilélegezni, fél a fulladástól, ezért a betegséghez szorongás is társulhat. A köpetürítés nehézkes. Az asztma oka lehet a szervezet különböző belélegzett anyagokkal szembeni túlérzékenysége, okozhatják allergizáló anyagok vagy bakteriális fertőzések.

HK