Gondolkozott Ön már azon, hogy megtesz-e mindent biztonsága érdekében? Kíváncsi arra, hogy milyen módszerekkel csökkentheti annak esélyét, hogy Önből ne váljon sértett? Tudja, hogy mit tud tenni saját biztonságáért?
Idegent ne engedjen be a lakásásba! Amennyiben valamilyen oknál fogva mégis idegen tartózkodik otthonában, akkor soha ne hagyja őt egyedül egyetlen pillanatra sem!
Az Önhöz becsöngető idegenekkel kapcsolatban mindig legyen óvatos! Előfordul, hogy hivatalos vagy hasonló személynek adják ki magukat (rendőr, postás, díjbeszedő, mérőóra leolvasó) vagy bajba jutott személyként segítséget kérve próbálnak bejutni a lakásokba!
Kérje az arcképes igazolványt, telefonon tájékozódjon az adott szolgáltatónál, hivatalnál a díjbeszedők, egyéb hivatalos személyek azonosságáról. Idegen kérésére ne váltson pénzt!
Ne tartsa egy helyen a nyugdíjszelvényt, készpénzt, ékszert! Soha ne mutassa meg, hogy hol tárolja értékeit!
Amennyiben késő esti órákban vagy éjszaka telefonáló személy unokájára, családtagjára hivatkozva pénzt, ékszert kért. Ellenőrizze kivel beszélt, hívja hozzátartozóját.
Balesetek alkalmával a rendőrség nem avatkozik be a kárrendezésbe. Fölösleges információkkal ne segítsük az elkövetők dolgát. Ne írják ki a postaládájukra olyan információt, amiből kiderül, hogy özvegy, doktor, egyedül él!
Ne adjanak meg személyes adatot még adategyeztetésre hivatkozva sem! Legyenek gyanakvóak kérdezzenek vissza, hogy miért van szüksége az ő adataira a megkereső félnek.
Ha bűncselekmény áldozatává vált, tegyen feljelentést az illetékes kapitányságon vagy tegyen bejelentést az ingyenesen hívható 06-80-555-111-es „Telefontanú” zöld számán, vagy a 112-es központi segélyhívó telefonszámok valamelyikén.