Meseország- kicsiben

  •  
  •  
  •  

Kissné Nagy Ildikó és Kiss Bianka épp a bőrgyógyászati vizsgálatra vártak, amikor megszólítottuk őket. A kilenc éves Bianka úgy fogalmazott: amikor először lépett be a rendelőbe, és körülnézett, olyan érzése volt, mintha egykori óvodájába tért volna vissza.

– Nagyon tetszik az új gyermekrendelő, a falfestmények miatt kicsit olyan, mintha meseországba jönnénk – folytatta az édesanya. – A színek, a meseképek miatt nem érződik a tipikus rendelői hangulat, és ezt nemcsak én érzem így, hanem a kislányom is. Édesanya vagyok, és dajkaként dolgozom egy óvodában, így pontosan tudom, mi a fontos a gyerekeknek, hogy lehet elterelni a figyelmüket, csökkenteni az aggódásukat, félelmüket. Az újpesti gyermek szakrendelő valóban gyermekbarát, hiszen nagy a különbség a hófehér és a feldíszített, fantáziadús, mesefigurákkal illusztrált falak között. Még azt is el tudnám képzelni, hogy a felnőtt rendelőket is hasonlóképp ki lehetne alakítani, hiszen mi is izgulunk néha a vizsgálatok előtt…

 

Goralkó Jánosné unokáját, Terikét hozta el fülészeti vizsgálatra. A kislány egyik kedvenc meséje a Tücsök és a hangya története, így nem volt véletlen, hogy az erről készült falfestmény előtt foglaltak helyet, sőt, a hét és fél éves kislány el is szavalta nekünk La Fontaine versét…

– Sajnos sokat kell járnunk fül-orr-gége szakrendelésre a kisunokámmal, így pontosan tudom, mennyire megterhelőek számára a vizsgálatok – kezdte a beszélgetést a nagymama. – Korábban a régi rendelőbe jártunk, most először vagyunk az új épületben, és rendkívül impozánsnak, barátságosnak tartom a hangulatát, belső kialakítását. Bár szerencsére az unokám nem fél olyan nagyon az orvosi vizsgálattól, mégsem mindegy, hogy mivel ütjük el a várakozás idejét. Amióta beléptünk a bejárati ajtón, Terike minden rajzot megcsodál, minden rajzfilmfigura történetét elmeséli, sőt, megsúgta, hogy otthon is ilyen szobát szeretne. Egy biztos: az általa sajnos oly jól ismert orvosi vizsgálat dacára rendkívül kellemesen telik ez a délután.