Új helyen a jövő tanítói

  •  
  •  
  •  

A Károli Gáspár Református Egyetem Tanítóképző Főiskolai Kara szeptember 9-én, hétfőn, a felsőoktatási intézmények első tanítási napján, 15 órakor, ünnepélyes keretek között vehette birtokba új oktatási helyszínét, az Árpád út 161–163. szám alatti épületegyüttest.

Dr. Zsengellér József professzor, a Károli Gáspár Református Egyetem idén májusban kinevezett rektora az egyetem névadójának, a híres magyar bibliafordítónak szavait idézve nyitotta meg a tanévet, s adta át a hallgatóknak az egyetem új, újpesti épületét. A templomba a legjobb dolgokat kell bevinnie a léleknek – idézte, arra utalva, hogy a református egyetemi oktatás új fellegvára a legjobb körülmények között biztosítja a jövő nemzedék tanítóinak, óvónőinek, bölcsődei szakgondozóinak képzését.

Az egyetem új épülete szövevényes előélettel bír. Újpest központjának lakótelepi iskolája 2007-ben bezárt, majd egy alapítvány vette át az ingatlant, ám ott csak az oktatással törődtek, az épület állagmegóvásával már kevesebbet, felújításról, fejlesztésről pedig szó sem volt. Amikor két éve visszakerült az intézmény Újpest Önkormányzatához, a város vezetése úgy döntött, hosszú távú fejlesztés keretében modernizálja az épületet, új tetőt, hőszigetelést, korszerű nyílászárókat kapott az épület. Az egyetem tanítói évek óta rossz körülmények között kapták a képzést, a téli fagyokban a régi épületet lehetetlen volt felfűteni, így örömmel vállalták, hogy az újpesti városvezetés által felújított ingatlan belső átalakítását pályázatok útján megoldják, majd az ingatlant bérbe veszik a várostól.

Dr. Molnár Szabolcs alpolgármester az új egyetemi épület átadásakor kifejtette, minden újpestinek büszkeségre ad okot, hogy a város egy új egyetemi oktatóbázissal bővült.

– Újpestnek, az újpestieknek mindig is fontosak voltak a keresztény értékek, a jövő építésében is fontos az egyházzal, az egyházakkal való együttműködés. Újpest számít az itt diplomát szerző fiatalokra, remélve, hogy az újpesti iskolákban, óvodákban gyakorlati képzésen részt vevő egyetemi hallgatók egy része később, pályakezdőként is a városban marad, ezzel emelve az újpesti közoktatás színvonalát. Ennek érdekében a város vezetése egy ösztönzőrendszer kidolgozását tervezi, Újpestnek, az újpesti oktatásnak mindig is szüksége lesz a fiatal diplomásokra, mostantól az itt, helyben végzett tanítókra óvodapedagógusokra.

Az ünnepélyes megnyitón a Tanitóképző Főiskolai Kar kórusa adott rövid műsort, majd a hallgatók az ünnepélyes épületbejárás után birtokba vehették az új egyetemi épületet, és már aznap délután megkezdődtek az idei felsőoktatási tanév első előadásai.

VA