A híres spanyol származású francia színész Jean Reno Fóton, munkával ünnepelte 61. születésnapját. Ugyanis Budapesten forgatja legújabb, Razzia című szuperprodukcióját. Horváth Csaba főpolgármester-helyettes jó magyar borral és Budapestet bemutató könyvekkel kedveskedett a hírességnek és meghívta őt és az alkotás producerét a film jövő évi bemutatójára, melyet a Francia Filmnapokon tartanának, közvetlen a Razzia párizsi premierje után.
Normal
0
21
false
false
false
HU
X-NONE
X-NONE
MicrosoftInternetExplorer4
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normál táblázat”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:”Times New Roman”;
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}
Hőség, por és kimerült stáb és sok-sok sárga csillagos jelmezbe bújtatott kisgyerek fogadta a forgatást meglátogató főpolgármester-helyettest. Alain Goldman a film nagy hírű producere meg is jegyezte, hogy „szép ez a város, de nagyon meleg.” Feleségével, az alkotást rendező Roselyne Bosch–al mindketten a magyar stáb profizmusát dicsérték és a gyerekek kitartását. A rendezőnőt megdöbbentette, hogy milyen mélyen átélik kisgyerekek a hatvanhét évvel ezelőtt történteket. Bosch, aki forgatókönyvíróként olyan filmeket jegyez, mint az 1492 – Paradicsom meghódítása, csodálattal beszélt a pesti hidakról és a belvárosi utcákról. Jean Reno és a rendező is nagyon büszkék erre a filmre, melyet merész politikai kiállásnak tekintenek, hogy a franciák szembenézzenek a zsidósággal szemben elkövetett bűneikkel, bűnpártolásukkal. A Razzia ugyanis eddig soha fel nem dolgozott, megtörtént eseményeket dolgoz fel. Joseph Weismann történetét meséli el, aki kisfiúként élte át a holokauszt borzalmait. 1942. július 16-án egy hatalmas razzia során a németek több mint 13 ezer zsidót tartóztattak le, majd hurcoltak a párizsi Vél d’Hiv nevű kerékpárarénába, ahol napokig étlen-szomjan tartották, majd egy franciaországi táborba, onnan pedig Auschwitzba szállították őket.
Jean Reno egy rabtársai életéért harcoló zsidó orvost alakít, mellette 400 magyar statiszta, főleg gyerekek játszanak, de a filmben kisebb szerepekben olyan magyar színészek is feltűnnek, mint Fenyő Iván, Gubás Gabi vagy Kinizsi Ottó.
Az alkotók kiemelték, hogy nagy hangsúlyt fektetnek a film hitelességére, így a történtekkel szinte azonos napokon forgatnak és a cselekményt időrendben veszik fel.