A tavasz kezdetekor látott hozzá nagyszabású tervéhez, a felnőtt- és gyermek- háziorvosi rendelők megújításához az önkormányzat. A hónapokon át zajló munkákat építészeti, elektromos és gépészeti felmérés előzte meg, a felsorolás már a javítandókat is jelenti egyben. Folyik a rendelők portálját és belső terét egyaránt érintő arculattervezés is, az egységes falmatricák készítése, amely szintén a megújulás része.
A felújítandó épületek között vannak már eredetileg is orvosi rendelőnek tervezettek, és olyanok is, amelyek egészségügyi intézményként, például bölcsődeként szolgálták a rendelővé alakítást megelőzően a városban élőket. Utóbbira példa a Vasvári Pál utca 20-22. szám alatti felnőtt-háziorvosi rendelő, amely a bölcsődei foglalkoztató egy részéből alakult át még a nyolcvanas években.
Dr. Szabó Béla, a körzet önkormányzati képviselője a helyiekkel közös sikernek tekinti a megyeri városrészben történő számos felújítást, így a megújuló orvosi rendelők munkálatait is.
– Május 7. és 16. között újítják fel a rendelőt, amelynek során külső-belső átalakításnak lehetünk tanúi – mondja dr. Szabó Béla. – A belső terek festése, az ajtók mázolása, a nyílászárók cseréje egyaránt szükséges, miként a málladozó vakolat javítása is. A bejárat előtetőt kap, a napsugárzást redőny árnyékolja, a váró hűtött légterű lesz. A megsüllyedt, balesetveszélyes bejárat burkolatcseréje is megtörténik és a fűtés korszerűsítés, valamint az akadálymentesítés is elengedhetetlen – emeli ki dr. Szabó Béla aki hozzáteszi: az idősek és a fi atal családok is egyaránt várják a megújult rendelőt.
A felújítás ideje alatt a négy háziorvos betegeit sürgős esetekben az Újpesti Szakorvosi Rendelőintézetben működő 24 órás felnőttügyelet látja el.
B. K.
A nagy forgalmú Megyeri utat a Baross utcával összekötő Vasvári Pál utca őrzi Újpest kisvárosi hangulatát. 1900-ban még szőlő termett itt, majd az 1912-es helyrajzi térképen látszik: beépített területtel van dolgunk. 1914-körül megtörtént a telekosztás és valószínűleg a házépítése, majd 1937-ben Rück Lajos volt tulajdonosa annak a háznak, amelyet ma megosztva használ a Labdarúgó utcai bölcsőde és a Vasvári utcai háziorvosi rendelő. (Forrás: Újpesti Helytörténeti Gyűjtemény)