Tegnap adtunk hírt arról, hogy az Újpest FC új stadionját építtető Fóti út 141. Ingatlankezelő Kft. kérésére június 8-tól legfeljebb hat hónapig szünetel a már elindított építési engedélyezési eljárás. Az ügyben kérdéseket küldtünk Budapest Főváros Kormányhivatalának, valamint az Újpest FC-nek is, utóbbi közleményt adott ki az ügyben.
Az Újpest FC elnöke, Ratatics Péter szerdán hivatalos közleményt adott ki az új sportpark előkészítésével kapcsolatban. A klub közlése szerint az elmúlt napokban több találgatás is megjelent a fejlesztéssel kapcsolatban, ezért tartották fontosnak megerősíteni, hogy a MOL elkötelezettsége az Újpest FC jövője mellett változatlan. Ratatics Péter azt közölte, tulajdonosként hosszú távra terveznek, és olyan jövőt szeretnének építeni a klubnak, amelyben a szakmai fejlődés, az utánpótlás és a modern infrastruktúra egymást erősítik.
Az Újpest FC megerősítette: az építési engedélyezési eljárás szüneteltetését ők kezdeményezték. A közlemény szerint ez technikai döntés volt, amelyet a projektet érintő szabályozói környezet bizonytalanságai, valamint a környezetvédelmi és engedélyezési dokumentáció véglegesítéséhez kapcsolódó szakmai folyamatok indokoltak.
A közlemény szerint az Újpest-sportpark fejlesztése nem csupán stadionépítés, hanem jelentős, saját forrásból finanszírozott magánberuházás, amely a klub jövője mellett az egész térség fejlődéséhez is hozzájárulhat. A klub álláspontja szerint a projekt illeszkedik Észak-Budapest közlekedési kapcsolatainak erősítéséhez és egy új intermodális csomópont kialakításához is.
Mint ismeretes, az új stadiont a Fóti úton, az egykori Tungsram-telepen tervezik felépíteni. A tervek szerint a területen az Újpest FC új sportközpontja jönne létre, amelynek része lenne az új labdarúgó-stadion is. Az akkori kormány 2025 októberében nemzetgazdaságilag kiemelt beruházássá nyilvánította a Fóti útra tervezett labdarúgó-stadion építését. A döntés azért volt jelentős, mert az újpesti helyi építési szabályozás alapján a területen korábban nem volt lehetőség stadion építésére, a kormányzati kiemelés azonban ezt felülírta. Dr. Trippon Norbert polgármester a stadionfejlesztés ügyében már egy éve is azt hangsúlyozta, hogy Újpest-kertváros érdekeit, az ott élők nyugalmát és biztonságát védeni kell.
Kiemelt kép: ujpestfc.hu