,
  •  
  •  
  •  

Az Újpesti Bródy Imre Gimnázium közössége is fájó szívvel búcsúzik egykori tanulójától, Németh Zsanett birkózótól. A 32 éves Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes birkózó pályafutásának meghatározó éveit az UTE színeiben töltötte. A sportolónő 32 éves volt.

Mély megrendülést keltett a hazai sportéletben a hír, hogy kedden, 32 éves korában elhunyt Németh Zsanett Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó. A tragédia Bulgáriában, Szófiában történt. Az Európa-bajnoki ezüstérmes Németh Zsanett szófiai otthonának 11. emeletéről zuhant a mélybe. A sportoló halála nagy veszteség a magyar birkózósport számára, pályafutása során kiemelkedő eredményekkel öregbítette a magyar sport hírnevét.

Az Újpesti Bródy Imre Gimnázium közössége mély megrendüléssel és fájó szívvel búcsúzik egykori diákjától. Németh Zsanett emlékét az Újpesti Torna Egylet közössége is őrzi, hiszen pályafutása során az egyesület színeiben is számos sikert ért el. Németh Zsanett korábban a Veszprémi Dózsa sportolója is volt, 2011 és 2013 között a Csepeli BC, majd 2014-től kezdődően pedig az UTE színeiben szerepelt.

Németh Zsanett nemrég a CSKA Szófia női birkózócsapatához szerződött. A klub komoly terveket szőtt vele, és vállalta volna annak a 10 ezer svájci frankos díjnak a megfizetését is, amely lehetővé tette volna számára, hogy a jövőben bolgár színekben induljon a világ- és Európa-bajnokságokon.

Németh Zsanett 2017-ben Eb-ezüstérmet szerzett az újvidéki Európa-bajnokságon, a 2019-es bukaresti kontinenstornán pedig bronzérmes volt. Legjobb felnőtt világbajnoki szereplését 2018-ban a budapesti Papp László Arénában produkálta, ahol remek birkózással az elődöntőig jutott és végül ötödik lett.

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre

2026. június 26-án, pénteken 19 órától gyertyagyújtással emlékeznek az UTE egykori sportolójára. A megemlékezést az UTE birkózócsarnoka melletti parkolóban tartják. A szervezők arra kérik a résztvevőket, hogy egy-egy mécsest hozzanak magukkal.

Kép forrása: Újpesti Bródy Imre Gimnázium