Kohodné Tóth Andrea, az iskola igazgatója elmondta, hét éve meglévő, nemzetismereti projektjüket folytatják, a Csodaszarvas elnevezésűt, amely ebben az évben a “Szűkebb hazánk Újpest” címet kapta.
– A téma feldolgozása során évfolyamonként látogatunk meg nevezetes újpesti intézményeket. Diákjaink jártak például az elmúlt hetekben a kerületi rendőrkapitányságon, a piacon, az Újpesti Sajtó Kft.-nél, a Rex Állatszigeten, a Helytörténeti Gyűjteményben, a Megyeri hídnál és Újpest számos további pontjával ismerkedtek sétáik során. Hamarosan városnéző kisvonatra is felszállhatnak. A látogatásokról fényképes beszámoló készül, amelyet iskolai kiállításon szemlélhet meg minden diák. Az élménybeszámolók pedig egy vetélkedő alapjául szolgálnak majd.– mondja az igazgatónő.
A bajzások a csütörtöki látogatásra szakavatott kísérőt kaptak, Szöllősy Mariannét, az Újpesti Helytörténeti Gyűjtemény vezetőjét, aki a Városháza épületéről először a bejáratnál kezdett ismertetőjébe. Majd a két osztály az épület belső szépségével ismerkedett. A házasságkötő teremben, a díszteremben és a polgármesteri tárgyalóban időztek hosszasan, ahol érdeklődve hallgatták Újpest múltjáról és jelenéről szóló ismertetőt.
A látogatás végeztével a csoport tagjai bekopogtak a polgármester dolgozószobájába is. Sajnos Wintermantel Zsolt más irányú elfoglaltsága miatt személyesen nem találkozhatott a látogatókkal, de munkatársai tolmácsolták üdvözletét. Majd átadták az általa aláírt névre szóló emléklapot, amelyet kézhez kap minden, a Városházára látogató iskolás.
Három 8.b-s ifjú hölgy éppen a polgármesteri titkárságon található míves tükröt csodálta, amikor véleményt kértünk a látogatásról:
–nagyon örültünk, hogy belülről is láthattuk ezt a patinás épületet. A szép festmények, az díszterem látványa, teljesen lenyűgözött minket- mondták.
Miközben a látogatás végén is kattogtak a fényképezőgépek, további felvételek készültek a tablóra.
B.K