Több mint száz újpesti iskolás fürdőzhetett együtt az Aquaworld Vízibirodalomban, az Újpesti Cseritinek köszönhetően. A diákok a pancsoláson túl a fürdőruha történetébe is bepillantást nyerhettek, a Magyar Fürdőkultúra Napja kapcsán.
Száztizenhét újpesti általános és középiskolás mártózhatott meg az Aquaworld medencéiben október 12-én délelőtt. Az Újpesti Cseriti ez alkalommal a legjobb gyerekeknek kínált fürdőzési lehetőséget. Az igazgatók minden iskolából azokat a diákokat delegálták, akik valóban kiérdemelték a kalandos programot.
A három órás lubickoláson, csúszdázáson és élményfürdőzésen túl a gyerekek a fürdőzés kétezer éves történetét is megismerhették, különös tekintettel a fürdőruha divatra, az ókortól egészen napjainkig. Így nem csak azt tudták meg, milyen is volt egy tengerparti fürdőkocsi a XX. század elején, de azt is, hogy miként reagált a publikum az 1946-ban berobbant bikinire. A csinos vízikosztümöt egyébként Louis Reard mérnök mutatta be Párizsban. A kétrészes fürdőruha nevét a Marshall-szigetek részét képező Bikini-atollról kapta, mivel Reard úgy gondolta, hogy az ott végzett kísérleti atomrobbantásokhoz hasonló hatást válthat ki a férfiakból.
Juhász Szabolcs, az élményfürdő igazgatója, és egyben az előadás prezentátora hangsúlyozta, az Aquaworld küldetése egyrészt a fürdőhagyományok megismertetése és ezek továbbvitele, másrészt pedig kiemelt cél az egészséges életmódra való nevelés is. Az Újpesti Cseriti, illetve Újpest város Önkormányzatának személyében egy olyan partnerre találtak, akivel ezeket a programokat teljes egészében meg lehet valósítani.
(antosa)