Komoly jogi következménye lesz, ha a Megyeri Tigrisek nem fizetik vissza a 120 milliós támogatást

, , , , ,
  •  
  •  
  •  

Legutóbb az újpesti költségvetés tárgyalásakor került előtérbe a Megyeri Tigrisek Közhasznú Kosárlabda Klub és a Hárompontos Sport Kft., amikor is a kerületi képviselő-testület mindkettő TAO-támogatását felfüggesztette.

Az ok rendívül egyszerű: a két érintett fél nem volt hajlandó, vagy nem tudta visszafizetni megadott időre az önkormányzatnak a 2017-ben és 2018-ban a Bajza utcai iskola tornatermének építésére fölvett, összesen 320 millió forintos visszatérítendő támogatás teljes összegét.

Mivel a kerület a 2019. december 20-i határidőre 120 millió forintot nem kapott vissza a kiutalt összegekből, most a Megyeri Tigrisek és a Hárompontos Sport Kft. is komoly következmények elé nézhet az Újpesti Hírmondó információi szerint.

A portál úgy tudja, hogy az önkormányzat

egy utolsó utáni felszólítást küld a napokban az érintettek részére, és ha arra sem érkezik reakció, jogi eljárás indul ellenük.

A portál emlékezet arra, hogy a Hárompontos Sport Kft. korábbi ügyvezetője az általuk Wintermantel Zsolt bizalmasaként emlegetett Tóth Sándor volt, aki decemberben adta át a cég ügyvezetését és ezzel a felelősség nagy részét is Stadler Péternek, a Megyeri Tigrisek technikai vezetőjének (bár ezt a Kft. információk terén is hiperminimalista honlapja helyett csak némi cégjegyzéki utánajárással lehet megtudni).

A cikk azt is kiemeli, hogy Tóth egykor Wintermantellel közösen tevékenykedett a Műegyetemi Ifjúsági Szolgáltató (MŰISZ) körül, de a projektcég vezetése előtt 2010 októbere és 2013 szeptembere között az Újpesti Sajtó Nonprofit Kft.-nél is megfordult, illetve 2014 decembere és 2019 novembere között az Újpesti Vagyonőr Kft.-ben is töltött be pozíciót.

A portál szerint

Tóth Sándor épp azért került „felsőbb nyomásra” a Hárompontos élére, hogy „vigyázzon a közpénzre”.

Az elmúlt hónapok fejleményei alapján úgy tűnik, hogy nem igazán váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Pláne, ha hozzávesszük, hogy a tornatermi beruházást végül nem is egy újpesti cég végezte, ahogy azt a sportegyesület eredeti célkitűzései szerint el szerette volna érni.

További érdekesség, hogy az egyesület a már megépített épületet sem hajlandó átadni az önkormányzatnak, illetve az általuk megküldött dokumentumok sem stimmelnek, és több tízmillió forinttal nem tudnak elszámolni.