LMP: Az iskolai erőszakra nem az iskolaőrség bevezetése a megoldás

  •  
  •  
  •  

Az LMP szerint az iskolaőrség bevezetése nem oldja meg az iskolai erőszak problémáját, a párt rendészeti eszközök helyett oktatási és szociális intézkedéseket sürget.

Kanász-Nagy Máté, az LMP országos elnökségének titkára, Újpest alpolgármestere keddi, online sajtótájékoztatóján elmondta: az Országgyűlés elkezdte tárgyalni az iskolaőrség bevezetéséről szóló kormányzati előterjesztést, amely a családi pótlékot is megvonná azoktól a szülőktől, akiknek a gyermekei nem megfelelően viselkednek az iskolában.

Az LMP-s városatya kiemelte, hogy ugyan

vannak magatartásbeli problémák az iskolákban, de szerinte ezek szociális és oktatáspolitikai problémákból fakadnak, melyeket rendészeti eszközökkel nem lehet megoldani.

Kanász-Nagy emlékeztetett, hogy a mostani javaslat nem előzmény nélküli: 2013-ban Pintér Sándor belügyminiszter javaslatára már majdnem elfogadtak egy hasonló koncepciót, ám akkor ez nem valósult meg.

Rávilágított: a külföldi tapasztalatok is azt mutatják, hogy a rendészeti eszközök alkalmazása csak ideig-óráig jelent megoldást, ám a problémák mindig visszatérnek.

Teenagers bullying their classmate at school

Nem elég a tüneti kezelés

Hohn Krisztina LMP-s országgyűlési képviselő szerint a kormány jelenlegi javaslata csak tüneti kezelés lenne, az iskolai erőszak viszont gyors és hathatós intézkedéseket kíván.

Az LMP szerint

  • szükség lenne a tanárok képzésére, hogy tudják kezelni a konfliktushelyzeteket,
  • meg kellene erősíteni az iskolapszichológus-programot,
  • össze kellene hangolni a családsegítők és az iskolák munkáját, illetve
  • megfelelő jelzőrendszert kellene kialakítani.

„Az erőszakra nem az erőszak a megoldás”

– szögezte le Hohn Krisztina.

, , , , , ,