Mézkóstoló az Újpesti Piac- és Vásárcsarnokban december 7-én

  •  
  •  
  •  

Különleges mézkóstolót tartanak az Újpesti Piac- és Vásárcsarnokban december 7-én szombaton 7 és 13 óra között. A látogatók több mint tízfajta mézet kóstolhatnak meg a főbejárattól balra a 116-os asztalnál, melyek mindegyike megvásárolható a kóstoló ideje alatt, illetve állandó jelleggel hétfőtől szombatig a főbejárattal szemben, a 111-113-as asztalnál.

A megkóstolható mézek között lesz akácméz, vegyes virágméz, hársméz, erdei virágméz, aranyvesszőméz, nyári- és tavaszi krémméz, levendulaméz, repceméz, valamint két ízesített desszertméz (gyömbéres-citromos és vaníliás-narancsos). Az esemény célja, hogy szélesebb körben megismertesse a közönséggel a különböző méztípusokat, az érdeklődők vásárlás nélkül vagy előtt megízlelhessék azokat és eldönthessék, melyik fajták ízlenek nekik.

„Nagyon sokan leragadnak az akácméznél, nem ismernek más mézeket és ezért nem elég bátrak, hogy vegyenek belőlük egy üveggel. Arra gondoltunk, alkalmat teremtünk rá, hogy kipróbálják az emberek a többi mézfajtát is.” − magyarázta az Újpesti Piacon 14 éve jelen lévő Andóméhészet tulajdonosa, Andó Csaba. A mézkóstolás mellett az esemény szervezője, Kálomista Attila szívesen ad bővebb tájékoztatást a mézekről, méztermelésről vagy akár a méhészkedésről.

Az őszi-téli időszak számít a méz igazi szezonjának, hiszen jótékony hatásaival segít a megfázás, a köhögés és a légúti betegségek enyhítésében. A hideg évszakokban szívesen iszunk mézzel ízesített teát, a karácsonyi időszakban pedig a mézeskalácshoz és más sütemények elkészítéséhez is nagy mennyiségben használunk mézet.

Mézeskalács sütéshez a vegyes virágméz a legalkalmasabb, egyéb süteményekhez pedig egyértelműen az akácméz az ajánlott. Az akácméz a legolcsóbb és legszélesebb körben elérhető méztípus, másrészt semleges, általános mézíze van, nem olyan keserű, mint a gesztenyeméz vagy fanyar, mint a hársméz, ezért nem ad mellékízt a süteményeknek. Érdemes tudni, hogy sütéskor a méz erős hőkezelésen megy át, a süteményben ízesítő szerepet tölt be, a jótékony hatások itt már nem érvényesülnek.

ÚN

, , ,