Az Országgyűlés hétfői ülésén Mekk mesterhez hasonlította Karácsony Gergelyt a miniszterelnök. Szerinte a Lánchíd felújításához nem a pénz hiányzik, hanem a szakértelem, a kormány pedig nem ad több pénzt a fővárosnak – írja az ATV.
Az MSZP-s Harangozó Tamás a Lánchídról kérdezte a miniszterelnököt a parlamentben, felidézve, hogy a reformkorban „a magántulajdonosok vagyonából közvagyon lett”. Aztán azt sorolta, hogy minden másra mennyit költ a kormány:
- tűzijátékra 1,6 milliárdot költenek,
- az MTVA százmilliárdból gazdálkodhat például.
“Miért nem ér meg 10 milliárdot a kormánynak a Lánchíd, ez három napi mulatozást jelent?”
– kérdezte Harangozó Tamás.
Orbán Viktor erre azt mondta: ami a tényeket illeti, létezik egy Kisfaludy program, 650 panzió és 20 ezer szálláshely kapott támogatást ennek keretében. Ami a Lánchidat illeti, a fővárosi önkormányzat 180 milliárdos állampapírral rendelkezik, ez az első negyedévi adatszolgáltatása a fővárosnak a Magyar Államkincstár felé.
Harangozó Tamás azt elismerte, hogy a 180 milliárd ott van a fővárosnál, ugyanakkor feltette a költői kérdést:
„De Tarlós úr mi a fészkes fenét csinált kilenc évig?”
Az MSZP-s képviselő szerint a kormánynak igenis be kell szállnia a felújítás finanszírozásába.
Orbán Viktor megismételte, hogy „a kormány által állítólag nyomorgatott Budapest számláján 180 milliárd van”, majd a vidéki választókerületi elnökökhöz fordulva arról érdeklődött, hogy vajon kinek a számláján van ennyi. Ezzel egyértelműen rájátszott a Fidesz vidéket és fővárost szembeállító, csúsztatásokra és irigységre építő politikai taktikájára.
„A Lánchíd felújításához nem a pénz hiányzik, hanem a szakértelem”
– jelentette ki Orbán Viktor, és Karácsony Gergely főpolgármesterre utalva hozzátette:
„Mekk mesterekkel nehéz!”
A Budapest-Belgrád vasútvonal részleteit firtató kérdésre – ami a titkosítást és az összeg nagyságát illeti – a miniszterelnök azt válaszolta:
szerinte a kínai félnek joga van bizonyos információk zárt módon kezelését kérni, ezért „inkorrekt” titkosításról beszélni.
Orbán Viktor geopolitikai kérdésnek és „a magyar haza érdekének” nevezte Budapest és Belgrád összekötését.