, ,
  •  
  •  
  •  

Battyogok az Újpest Kulturális Központ Ifjúsági Ház felé. Útközben beugrom a Harangvirág cukrászdába. Kérek egy „150 éves Budapest” tortát. Finom, kellemes ízvilág, csokis, kávés, mogyorós, mérsékelten édes. Kiváló. Az ára nem annyira. Szorozzuk meg a 150-et tízzel, máris kijön az 1500 forintos ár.

Csúszkálok tovább a latyakban. December elseje van. Az Ifjúsági Házban rajzkiállítás. Pontosabban Budapest létrejöttének 150. évfordulója alkalmából „Én Budapestem festem” című kiállítás, meghirdetve az újpesti általános iskolák felső tagozatosai és a középiskolások számára. A kiállítás az Újpesti Kulturális Központ, a Jancsó Art Gallery Művészeti Egyesület és Alapítvány támogatásával és közreműködésével jött létre. A rajzversenyt továbbá a Fővárosi Önkormányzat és a Budapesti Művelődési Központ is anyagilag segítette. De lássuk a medvét!

fotó: Várai Mihály

Mi a legfontosabb? A felső tagozatosok 38, a középiskolások 25 szenzációs rajza, s ez nem túlzás. A Műcsarnokban is megállná a helyét a színpompás anyag. Az esemény izgatottan várt időpontja: a díjátadás. Belán Beatrix, az Ifjúsági Ház ügyvezető igazgatójának köszöntője után Jancsó Zoltán, az említett galéria vezetője lépett a színre, s kezdte sorolni a rajzverseny első, második, harmadik helyezettjeit, külön a felsősök és a gimisek kategóriájában. A díjazottak megilletődve mentek fel a lépcsőn a színpadra. Még a hatodikosok, hetedikesek sem kaptak-adtak puszit, csak kezet fogtak a díjátadókkal, mint komoly felnőtt művészek. A fődíjak mellett két különdíj is átadásra került az újpesti önkormányzat jóvoltából, Bedő Kata alpolgármester gratulált a győzőknek.

És most néhány szó a meglepően érett rajzokról. Szigorúan magánvéleményként az én kedvenceimet említem meg, függetlenül a kapott díjaktól. Haller Vilma (10.oszt. II. hely.) Kertvárosi villamosának színorgiája, kubizmusba hajló vonalai ragadtak meg leginkább, bocs mindenki mástól. De említeném még Löffler Kata (12.o. III. hely.) Parlament című rajzát, amely a húszas évek szovjet avantgárdját idézi. Maradandó élmény volt még Tóth Dorka (6.o. I. hely.) Újpest és Budapest című remek rajza, valamint Markovics Maja Mercedesz és Pásku Anna Rebeka jeles alkotása.

Szólnom kell a díjátadás zenei műsoráról. Nem komoly kamarazenét hallhattunk, hanem a „Pest megér egy estet” című slágert. És valóban: Pest, azaz Újpest megér egy estet.

(Nyitva január 4-ig)

fotó: Várai Mihály

fotó: Várai Mihály

MML