Az egészségbiztosítási alapkezelő szerint a sajtó akar zavart kelteni az idős betegek oltásában

, , , , , , , , ,
  •  
  •  
  •  

A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleménye szerint a Népszava valótlan állításokat fogalmazott meg tegnapi cikkében, melyben többek között arról írtak, hogy sok háziorvos nem kapta meg időben a beoltásra kijelölt tíz, idős páciens listáját.

“A háziorvosok minden szükséges tájékoztatást megkaptak és megkapnak a regisztrált legidősebbek oltásával kapcsolatban, ezt igazolja az is, hogy a háziorvosok döntő többsége rendben felkészült az oltásra”

– áll a NEAK által küldött levélben. Az egészségbiztosítási alapkezelő hangsúlyozta, hogy “az adatvédelmi jogszabályoknak megfelelően auditált, többszörösen titkosított csatornán, az úgynevezett e-Jelentés programon keresztül kommunikál a háziorvosokkal a TAJ szintű adatok tekintetében”.

Szerintük a háziorvosok jól ismerik ezt az évek óta működő rendszert, hisz “havonta több alkalommal is használják a kétirányú kommunikációhoz”.

A NEAK szerint más formában nem is közölhetnének TAJ-szintű adatokat, ezért “szürreálisnak” tartják a Népszava által megszólaltatott háziorvos “világhálón keringő sajtpapírokról” szóló nyilatkozatát.

“Sajnálattal látjuk, hogy egyes szerkesztőségeknek nem az a céljuk, hogy hiteles tájékoztatással segítsék a koronavírus elleni küzdelmet és a védőoltási programot, hanem az, hogy tudatosan álhíreket és zavart keltsenek”

– fogalmazott a NEAK, a háziorvosoknak pedig azt üzenték, hogyha kérdésük van a kapott listákkal kapcsolatban, forduljanak az alapkezelő munkatársaihoz.

Arra, hogy a háziorvosi rendelők egy részébe, így például az Újpest Médiának nyilatkozó dr. Diós Erzsébet IV. kerületi háziorvoshoz sem érkezett meg az előre megígért oltóanyag-mennyiség, és emiatt valóban zavar keletkezett az idős páciensek oltásában, egy szóval sem utal a közlemény.