A FŐKERT Természetvédelmi és Erdőkezelési osztályának munkatársai a Budapesti Természetvédelmi Őrszolgálattal együttműködve múlt héten kitették a helyi védettséget jelző táblákat a káposztásmegyeri Farkaserdő Természetvédelmi Területre, vagyis az erdő fővárosi tulajdonú részére. Január elsejével három új területtel – összesen több mint 46 hektárral – bővült a Fővárosi Önkormányzat helyi védettséget élvező zöldterületeinek nagysága, melyek közül a Farkaserdő a legnagyobb kiterjedésű, több mint 31 hektáros élőhely-komplexum.
Ugyan a terület egy részén invazív, idegenhonos fajok is megtalálhatók, a Farkaserdő legnagyobb értéke az erdős területek és a vizes élőhelyek összetett jelenléte, ahol számos védett növény- és állatfaj is kedvező életfeltételeket talál − írja a FŐKERT közösségi média oldalán. Ezek közé tartozik például a fokozottan védett törpegém (Ixobrychus minutus), a legnagyobb testű hazai harkály, a fekete harkály (Dryocopus martius), illetve a Budapesten csak itt megtalálható védett nádi boglárka (Ranunculus lingua).
A FŐKERT emellett 8000 új facsemetét is elültetett a Farkas-erdőben. Úgynevezett aláültetési technikát alkalmazva őshonos fajokat helyeztek el. A cél, hogy évtizedek múlva egy nagyon szép, minőségi erdő legyen a Farkas-erdő – írja közösségi média oldalán Déri Tibor, Újpest polgármestere.
ÚN