Az építtető Fóti út 141. Ingatlankezelő Kft. kérésére június 8-tól legfeljebb hat hónapig szünetel az Újpest FC új stadionja kapcsán indított építési engedély iránti kérelem ügyében indult eljárás. A Fóti útra, az egykori Tungsram-telepre tervezett beruházást 2025. októberében nemzetgazdaságilag kiemelt beruházássá nyilvánította az akkori kormány.
Szünetel az Újpest FC új stadionja kapcsán indított építési engedély iránti kérelem ügyében indult eljárás, írta meg a 24.hu. A folyamat szüneteltetését a stadiont építtető cég kezdeményezte, Budapest Főváros Kormányhivatala Építésügyi és Örökségvédelmi Főosztálya június 8-tól legfeljebb fél évre rendelte el a szüneteltetést. Kérdéseinket az okokra vonatkozóan megküldtük mind a kormányhivatal, mind az Újpest FC számára. Amint választ kapunk, tájékoztatjuk olvasóinkat.
Az új stadiont a Fóti úton, az egykori Tungsram-telepen tervezik felépíteni. A korábbi elképzelések szerint a területen az Újpest FC új sportközpontja jönne létre, amelynek része lenne az új labdarúgó-stadion is.
Mint ismeretes, az akkori kormány 2025 októberében nemzetgazdaságilag kiemelt beruházássá nyilvánította a Fóti útra tervezett labdarúgó-stadion építését. A döntés azért is volt jelentős, mert az újpesti helyi építési szabályozások alapján a területen korábban nem volt lehetőség stadion építésére, azonban a kormányzati kiemelés felülírta azt.