Életmentő műtéten esett át Bácsi Sándor volt újpesti labdarúgó

, , , ,
  •  
  •  
  •  

Bácsi Sándor elhagyhatta a balatonfüredi szanatóriumot. Súlyos betegség és műtét után került oda. Újpesten 1989 és 1993 között rúgta a labdát a több mint tehetséges futballista. Műtétje után lábadozott a Balaton partján.

Egy komplikált műtéten esett át Bácsi Sándor, aki a hírek szerint, a körülményekhez képest már jól van. Füreden kisebb újpesti küldöttség is meglátogatta Kabát Péter vezetésével, hogy aztán a rehabilitáció végén párja, aki jóban-rosszban kitartott mellette, végre hazavihesse, hiszen: mindenhol jó, de legjobb otthon!

Bácsi Sándor

Bácsi Sanyi serdülőként még az MTK-ban játszott, onnan került a Volánba, ahol már 18 évesen bemutatkozhatott az NB II-es felnőttcsapatban. Még egy újpesti kötődés: Törőcsik András mellett a csatársorban. 1989-ben vezetett Újpestre az útja, ahol négy év alatt bajnoki címet és Magyar Kupát nyert a lilákkal. Pályafutása – lényegi része – a kilencvenes évek közepére le is zárult. Ahogyan a műtétről beszámoló újságíró kollegám, Sinkovics Gábor is írta: öt évig tartott a karrierje.

Öt esztendő. Nagyjából ennyi idő alatt jutott el a sokak által áhított futballstadionok zöld gyepéről a börtönfalak közé. Kábítószerrel való visszaélés miatt tartóztatták le. Elismerte, hogy fogyasztott drogot, de soha nem árulta azt. Másfél évig legfeljebb az előzetesben rugdoshatta a labda helyett a kavicsokat a napi séta közben.

Szabadulása után a REAC-nál, másodedzőként láthattuk a focipálya szélén, de ez a buli nem tarott sokáig. Szakács lett az ünnepelt kedvencből. Az 50. születésnapján keserűen mondta: “Minden bajom van az ereimmel, az érszűkület csak az egyik. Pajzsmirigy-problémám is van, a testsúlyom, a túlsúlyom alakulása is részben ennek tudható be.”

Bácsi Sándor hosszabb ideje visszavonultan él. A műtétet követően párja csak ennyit mondott: Vigyázok rá…

Bácsi Sándor Újpesten 81 tétmérkőzésen 20 gólig jutott, s a többi között pályára lépett a Diego Maradonát soraiban tudó Napoli elleni 1990-es BEK-párharcban is. Élete megannyi fordulatával együtt, mind a mai napig, közönségkedvencként emlegetik a Megyeri úton.

GG