Február 19-én erdőmegújítási munkálatokba kezdett a káposztásmegyeri Farkaserdő állami tulajdonú, vagyis nagyobbik részén a terület kezelője, a Pilisi Parkerdő Zrt. Céljuk az idősödő faállomány megújítása, mely a klímaváltozás miatt elkerülhetetlenné vált.
A munkálatokat a vegetációs időn kívül, vagyis az évnek abban a szakában végzik, amikor az erdő élővilága még pihen. A szakemberek három helyszínen avatkoznak be, ahol az erdő legöregebb, sőt, már lábon pusztuló fái találhatóak, a munka előreláthatólag két-három hétig tart. Az érintett erdőrészeken néhánytíz darab fát egymás mellett kivágnak és a helyükön 2000-3000 őshonos, a termőhelyhez illő új facsemetét ültetnek el − nyilatkozott Rittling István, a Pilisi Parkerdő Zrt. erdészetvezetője. Hagynak vissza ún. holtfákat is, ez ugyanis rendkívül fontos a természetesség szempontjából.
A tervek szerint a Farkaserdő fokozatosan újul majd meg. A legfontosabb szempont az erdő folyamatos borításának, az ökoszisztéma nyújtotta adottságoknak a fenntartása. Alig 100 méterre, közvetlenül a Farkaserdő mellett a lakótelepen 20 ezer ember él, akik számára rendkívül fontos feladat a folyamatos rekreációs, kikapcsolódási lehetőség biztosítása − magyarázta a szakember.
A Pilisi Parkerdő szakemberei más módokon is odafigyelnek a Farkaserdőre: folyamatosan ellenőrzik a sétautakat és környéküket, a balesetveszélyes fákat soron kívül eltávolítják és rendszeresen gyűjtik a szemetet is.
ÚN