Megérdemelt győzelmet arattunk

•
  •
  •

A hajrában szerzett két gólunknak köszönhetően megérdemelt győzelmet aratott csapatunk. A mérkőzés gyászszünettel kezdődött halottak napja alkalmából, az elmúlt évben elhunyt szurkolók, játékosok, futball-szakemberek emlékére. A találkozó kezdőrúgását Papp Tibor végezte el, aki ma töltötte be 30. életévét.

I. félidő:
1. perc: Az Újpest FC kezdte a mérkőzést.

10. perc: Egyelőre mezőnyjáték folyik, egyik oldalon sem alakult ki helyzet.

10. perc: Cukic kapott sárgát Rajczi buktatásáért.

18. perc: Egy szépen kidolgozott újpesti akció végén Rajczit még szerelni tudta Gyagya, de a lecsorgó labdát Tajthy lőtte kapura 18 méterről, a játékszer azonban fölé szállt.

20. perc: Remek Simon K.-Rajczi összjáték után Simon K. lőhetett 16 méterről, de a lövés elkerülte a kaput.

26. perc: Gyurcsó kapott egy jó labdát a jobb oldalon, betört a 16-oson belülre, majd 10 méterről kapura bombázott, Balajcza bravúrral hárított.

27. perc: Rajczi kapott remek indítást, csatárunk a kezdőkörtől egészen a 16-osig vihette a labdát, de védője szorításában végül már csak kapu mellé tudott lőni.

33. perc: Markovic kapott sárga lapot, miután szabálytalanul szerelte Borit.

39. perc: Kovács D. indult a jobb oldalról befelé, majd a kapuval szemben 18 méterről bombázott, a labda pedig védhetetlenül csapódott a kapu jobb oldalába, Németh G. hiába vetődött. Kovács D. első NB I-es gólját szerezte. (1-0)

43. perc: Rajczi gyönyörűen tálalt Markovic elé a 16-os előterében, aki egy erős lövést eresztett kapura, lövése azonban kifelé csavarodott, így mellé szállt a labda.

Egyik oldalon sem történt csere a szünetben.

Őz Zalán végezte el a második félidő kezdőrúgását. Zalán a mérkőzés napján töltötte be 8. életévét, egyébként a Dunaharaszti Darazsak U9 focicsapatának csapatkapitánya és szüleitől kapta a kezdőrúgást.

II. félidő:

46. perc: A Kecskemét kezdte a második játékrészt.

49. perc: Kisebb kavarodás után Szokol lábáról szállt Balajcza kapuja felé a labda, kapusunknak ismét bravúrra volt szüksége.

51. perc: Barczi végezhetett el szabadrúgást a bal oldalról, éles beadását Rubus csúsztatta meg fejjel, centikkel ment el a bal fölső sarok mellett a labda.

57. perc: Cukic indította Gyurcsót, aki egyedül léphetett ki. Balajcza kivetődött, de kicsúszott a kezéből a labda, kapusunk azonban villámgyorsan reagált és újra felszedte Gyurcsó elől a játékszert.

63. perc: Maynard részesült sárga lapos figyelmeztetésben, Kovács D.-t szerelte hátulról, szabálytalanul.

65. perc: Cserélt az Újpest: Kabát Péter váltotta Barczi Dávidot.

66. perc: Gyagya paszolt Lencséhez, aki sarokkal készített elő, Foxi pedig lendületből érkezett és 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. (1-1)

68. perc: Gyurcsó kapott sárgát, Simon K. buktatásáért.

72. perc: A csereként beállt Kabát kapott sárgát, miután felrúgta Cukicot.

75. perc: Mihajlovic is sárga lapot kapott, Gyurcsót szerelte szabálytalanul.

76. perc: Cserélt a Kecskemét: Stokic hagyta el a pályát, Bertus érkezett a helyére.

76. perc: Foxi adott be a jobb oldalról, Maynard fejelhetett, és a labda nem sokkal kerülte el a bal alsó sarkot.

78. perc: Cserélt az Újpest: Balajti váltotta a gólszerző Kovács Dánielt.

82. perc: Balajti pazar labdát adott Simonnak, aki egyedül vihette a 16-oson belülre, végül 12 méterről nagy erővel lőtt, de a kecskeméti kapus védeni tudott.

86. perc: Kisebb kavarodás után Simon K. lőhetett az üresen álló kapura, Balogh B. viszont kézzel mentett, így a játékvezető büntetőt ítélt, és kiállította Balogh Bélát.

87. perc: Rajczi magabiztosan értékesítette a tizenegyest. Laposan középre lőtte a labdát, a kapus pedig elvetődött. (2-1)

90. perc: Zoran Szpisljak az utolsó cserelehetőségét is kihasználta: Balogh Balázs váltotta Rajczi Pétert.

92. perc: Simon K. futott fel a jobb oldalon, Balogh Balázshoz passzolt, aki pazar mozdulattal Balajti elé tálalt, csatárunk pedig nem hibázott ziccerben. (3-1)