Megvan a továbbjutás!

•
  •
  •

Csapatunk megérdemelt győzelmet aratott és továbbjutott a Magyar Kupa negyeddöntőjébe.

Újpest FC–Kaposvár II 2-0 (1-0)
2011/2012, Magyar Kupa, 5. forduló
2011. december 3., szombat, 16:00 óra – Szusza Ferenc Stadion, 1392 néző
Jv.: Farkas Ádám (Kelemen Attila, Bozó Zoltán)

Újpest FC: Balajcza – Kiss Z. (Tajthy, 72.), Lipták, Mihajlovics, Pollák – Nagy P., Balogh B. – Barczi (Kabát, 57.), Lázár B. (Kovács D., 33.), Remili – Rajczi
Kaposvár II: Horváth L. – Kuckó (Banic, 58.), Vadas, Major, Laczkó D. (Házi, 46.) – Fenyvesi, Horváth T., Bőle, Diallo – Berdó, Haruna (Reszli, 86.)

Gólszerző: Remili (4. perc), Rajczi (56. – tizenegyesből)
Sárga lap: Mihajlovics (2.), Barczi (34.), Lipták (62.), Kabát (71.), illetve Major (50.), Vadas (74.)
Kiállítva:
Szögletarány: 7:3 (2:1)
Továbbjutott: az Újpest FC, 3-2-es összesítéssel.

A mérkőzés előtt:

A kispadunkon ezúttal Horváth T., Takács, Snoyl, Tajthy, Balajti, Kovács D. és Kabát foglal helyet.

A kezdőrúgást Pruzsinszki Szulita végezte el, akinek rajza a karácsonyi képeslapunk borítója lesz, miután az ő alkotása lett az első klubunk pályázatán.

I. félidő:

1. perc: Az Újpest FC kezdte a mérkőzést.
2. perc: Mihajlovics buktatta Harunát a kaputól 25 méterre, védőnk sárga lapot kapott.
4.perc: Balogh B. csúsztatta meg Barczi beadását fejjel, a labda Remili elé került, aki a kaputól 10 méterre, senkitől sem zavartatva, a hálóba bombázott. (1-0)
7. perc: Lázár B. cselezgetett a 16-oson belül, majd 12 méterről lőtt, lövése azonban kipattant, a labda Balogh B. elé került, de az ismétlés is kipattant Majorról.
14. perc: Barczi szerzett labdát a 16-oson belül, egy az egyben vihette volna a kapusra, a játékvezető azonban szabálytalannak ítélte játékosunkat.
17. perc: Pollák bedobását Vadas vágta ki, a labda Balogh Balázsig jutott, aki 22 méterről a balösszekötő helyéről lőtt kapura, lövése 30 centivel kerülte el a bal oldali kapufát.
21. perc: Remili tört be a 16-oson belülre a bal oldalon, egy csel után lövésre szánta el magát, azonban rosszul találta el a labdát.
28. perc: Haruna cselezgetett a jobb oldalon, majd középre adott. Barczi mentett szögletre, felszabadítása azonban csak centikkel kerülte el a bal oldali kapufát.
30. perc: Diallo kapott remek indítást a bal oldalon, majd 14 méterről az oldalhálóba lőtt.
33. perc: Cserélt az Újpest FC: Lázár B. sérülés miatt hagyta el a pályát, Kovács D. érkezett a helyére.
34. perc: Barczi kapott sárgát, miután a bíró szerint rátartott Fenyvesi lábára.
37. perc: Remili a jobb oldalról lőtt középre, két játékosunk is elengedte a labdát, amely a túloldalon érkező Kovács Dánielhez került, aki 12 méterről a jobb alsót vette célba, de Horváth L. szögletre mentett.
40. perc: Balogh B. középről, 25 méterről eresztett meg ismét egy távoli lövést, a játékszer centikkel suhant el a jobb oldali kapufa mellett.
45. perc: Bőle végezhetett el szabadrúgást a 16-os jobb oldali sarkától, lövése fél méterrel a felső léc fölött szállt el.
Vége az első félidőnek!

Szünetben:

Cserélt a Kaposvár II: Házi váltotta Laczkót.

II. félidő:

46. perc: A Kaposvár II kezdte a második játékrészt.
50. perc: Major kapott sárgát, Barczi buktatásáért.
56. perc: Berdó rántotta le Barczit a 16-oson belül, a játékvezető büntetőt ítélt.
56. perc: Rajczi magabiztosan értékesítette a tizenegyest. (2-0)
57. perc: Cserélt az Újpest FC: Kabát váltotta Barczit.
58. perc: Cseréltek a kaposváriak is: Banic érkezett Kuckó helyére.
62. perc: Lipták részesült sárga lapos figyelmeztetésben, a bíró szerint elrúgta a labdát.
68. perc: Rajczi és Kabát játszott össze remekül a 16-oson belül, Kabát végül a kaputól 6 méterre ziccerben megcsúszott, így lövése fölé szállt.
71. perc: Kabát kapott sárgát, miután felrúgta Fenyvesit.
72. perc: Zoran Szpisljak cserélt: Kiss Zoltán helyett Tajthy folytatja.
74. perc: Vadas kapott sárga lapot Kovács D. buktatásáért.
80. perc: Kabát szelídítette meg a labdát a kaputól 24 méterre kissé jobb oldalon, életerős lövését Horváth L. bravúrral hárította.
84. perc: Nagy P. cselezgetett a jobb oldalon, majd Balogh Balázshoz játszott, aki 20 méterről a jobbösszekötő helyéről ballal lőtt, lövése fél méterrel kerülte el a jobb kapufát.
86. perc: Cserélt a Kaposvár II: Reszli váltotta Harunát.
90. perc: Farkas Ádám hármat fújt a sípjába.