•  
  •  
  •  

Február 6-án, csütörtökön visszavette az újpesti önkormányzat a káposztásmegyeri Multisport Bázis üzemeltetését attól a cégtől, amellyel a korábbi városvezetés szerződött. A Tungsram és a Káposztásmegyeri lakótelep közelében, a Szilas Családi Park szomszédságában felhúzott sportkomplexum első üteme pályázati pénzből és Újpest forrásaiból épült meg, és tavaly szeptember végén, az önkormányzati választási kampány hajrájában adta át Wintermantel Zsolt polgármester.

Vonzások és választások

Az ingyenesen látogatható, kötelező szakmai felügyeletet is biztosító bázist úgy alakították ki, hogy ott profi és kevésbé profi bringások, görkorisok, deszkások is gyakorolhassanak, megmutathassák tudásukat és trükkjeiket. Úgy tűnik azonban, nemcsak ők próbáltak trükközni. Az októberi átadás-átvétel után ugyanis kiderült, nincs minden rendben azzal a szerződéssel, amelyet a korábbi városvezetés a komplexum működtetésére kötött egy alig két hónappal korábban megalakult céggel, a Multisportbázis Kft.-vel – mondta el az Újpesti Naplónak a gazdasági ügyekért felelős alpolgármester. Trippon Norbert hozzátette, nem véletlenül nevezik egyre gyakrabban Újpesten a Multisport Bázist mutyisportbázisnak.

Trükkök

És hogy miért mutyisportbázis? Az előző városvezetés tavaly augusztusban, az átadás előtt nem sokkal kötötte meg a szerződést a frissen alakult Multisportbázis Kft.-vel a komplexum ötéves üzemeltetésére. A megbízás évi körülbelül 70 millió, azaz jóval több mint bruttó 300 millió forintról szólt, és jócskán meghaladja azt az értéket, amely fölött már közbeszerzést kell kiírni. Ez azonban elmaradt, Telek Zoltán, a vagyonkezelő akkori igazgatója gond nélkül aláírta a szerződést, a cég pedig simán megkapta a munkát. Nem véletlen., hogy az újpesti önkormányzat tulajdonában álló Újpesti Vagyonkezelő Zrt. új vezetése első intézkedései közt felmondta a közbeszerzési törvény megsértésével létrejött, ezért semmisnek tekinthető megállapodást, és magára vállalta az üzemeltetést.

Negyedmilliárdos megtakarítás

Azzal, hogy az önkormányzat visszavette a pálya üzemeltetését, a kerület nagyon sok pénzt takarít meg, a vagyonkezelő ugyanis évi 20 millió forintért végzi azt a munkát, amelyért a Multisportbázis Kft. 70 milliót kapott volna, azaz az önkormányzat így öt év alatt mintegy 250 millió forintot spórol majd meg. A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy a sportbázist az Újpesti Vagyonkezelő Zrt. üzemelteti, a pályát az önkormányzati cég munkatársai nyitják, zárják, ők vigyáznak majd a gyerekek testi épségére is, és gondoskodnak a technikai háttérről is. A szakmai működtetésbe azonban már bevonják az újpesti sportszervezeteket is, amelyek lelkesen fogadták az ötletet – mondja Hock Zoltán, a vagyonkezelő megbízott igazgatója.

Észszerűen

Az UV Zrt. vezérigazgató-helyettese reagált Wintermantel Zsoltnak arra a közösségi oldalon tett bejegyzésére is, amelyben a volt polgármester azt nehezményezte, hogy egy februári hétköznap reggel nyolc órakor a bázist még zárva találta. Hock Zoltán az Újpest Médiának hangsúlyozta: a népszerű komplexum egyetlen napra sem zárta be kapuit, és folyamatosan fogadja a sportolni vágyókat, az új üzemeltető azonban a nyitvatartást a forgalomszámlálással is alátámasztott igényekhez és az évszakhoz igazította. Természetesen – hangsúlyozza Hock – ahogy javul az idő, és nyúlnak a nappalok, úgy tart majd a létesítmény is egyre tovább nyitva, sőt, a szolgáltatások is bővülni fognak.

Takarékosabb folytatás

A Wintermantel Zsolt-féle korábbi vezetés a második ütemben látványos, ám indokolatlanul drága kiszolgáló épületekkel (kerékpárszervíz, fittneszterem, egészséges termékeket kínáló vendéglátóhely stb.) bővítette volna a bázist a leválasztott építési területen. Ezek megépülnek majd, de csökkentetett tartalommal, azaz kevesebb funkcióval és jóval olcsóbban – emeli ki Hock Zoltán. Az önkormányzat már elindította a terveztetést, és amint a képviselő-testület igent mond a beruházásra, elkezdődhet ez a munka is.

CSG

, ,