Eseményekben gazdag volt az újpesti sportélet az elmúlt héten. A karate, a jégkorong és a röplabda háza táján egyaránt szép eredmények születtek, az újpesti sportolók több fronton is bizonyították felkészültségüket és kitartásukat. Összeállításunkban – szokásunkhoz híven, a teljesség igénye nélkül – az elmúlt napok legfontosabb újpesti sporteseményeit és kiemelkedő eredményeit gyűjtöttük össze.
LABDARÚGÁS:
A zsinórban aratott két siker után az Újpest FC Győrbe látogatott a Fizz Liga 24. fordulójában. A múlt heti kezdőcsapathoz képest nem történt változtatás, így a DVTK ellen pályára lépő együttes kapott ismét bizalmat az ETO stadionjában is. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, igazán komoly helyzetek nélkül. A lila-fehérek szervezetten és fegyelmezetten futballoztak, így a listavezető győriek nem tudtak igazán veszélyes helyzetet kialakítani a kapujuk előtt. A szünetig egyik oldalon sem született gól, a csapatok 0–0-s állásnál vonultak az öltözőbe.
A második félidőben az Újpest FC vezetést szerzett, azonban a hazaiak végül fordítani tudtak, egy látványos találattal egyenlítettek, majd egy megpattanó lövéssel megszerezték a győztes gólt, így 2–1-re nyerték meg a szombati játéknapon rendezett mérkőzést.
A lila-fehér csapat számára biztató lehet a folytatás szempontjából, hogy a győriek immár 11 forduló óta veretlenek az élvonalban, az újpestiek mégis meg tudták szerezni egy időre a vezetést, ami jól mutatja, hogy a csapat képes kezdeményezően, magabiztosan futballozni.

KARATE:
Az UTE Karate csapata kiváló teljesítményt nyújtott a horvátországi, nemzetközi Tigar Cup versenyen, amelyet Sisak (Sziszek) városában rendeztek meg. Az újpesti versenyzők összesen 18 érmet szereztek, ezzel az éremtábla előkelő harmadik helyén végeztek az összesített rangsorban. A megszerzett medáliák megoszlása is impozáns: 8 arany-, 2 ezüst- és 8 bronzérem gazdagította a csapat eredménysorát. Szívből gratulálunk a sportolóknak és edzőiknek a kimagasló teljesítményhez!

JÉGKORONG AKADÉMIA:
Az UTE U18-as csapata továbbjutott az osztrák bajnokság, az ÖEHV elődöntőjébe. Gratulálunk az UTE fiatal jégkorongozóinak!

RÖPLABDA:
Az UTE röplabda szakosztálya immár ötödik éve indít utánpótlás csapatot az NB I.-ben, 2022 óta viszont most érték el az alapszakasz legjobb helyezését, hiszen a kedden véget ért első szakaszban a fiatal és lelkes alakulat az előkelő harmadik helyen végzett.
„A rendkívül fiatal csapat Horváth András irányításával érte el ezt a remek eredményt, a lányok 14 győzelem mellett összesen csak 5 vereséget könyvelhetnek el és 43 pontot gyűjtöttek össze” – olvasható az UTE oldalán.

LABDARÚGÓ AKADÉMIA:
2026-ban az U15-ös csapat korosztályos válogatott középpályását, Nagy Zétényt választották az Év Utánpótlás Labdarúgójának, így átvehette a Szűcs János-díjat Polyák Attilától, az akadémia vezetőjétől. Az ünnepségen beszédet mondott többek között U15-öseink asszisztens-edzője, Jenei Sándor is.
A Szűcs János-díjat, a névadó emléke előtt tisztelegve a leszármazottak, az UTE Utánpótlás Alapítvány, a klub, és a családtagok segítségével alapították. A díjat minden évben, Szűcs János születésének érfordulóján, február 25-én az UTE legjobb utánpótlás-sportolójának ítélik oda.
Az átadásról készült videó erre a linkre kattintva tekinthető meg.

Képek forrása: Újpest FC, UTE
SZFM