Kezdeményező futball, de csak egy gólos az előny

•
  •
  •

Bő kétezer szurkoló választotta csütörtök esti programnak az Újpest-Vaduz Ekl-selejtezőt, és egészen az utolsó percekig nem is volt okunk megbánni a döntést.

Rögtön a meccs elején magához ragadta a kezdeményezést az Újpest, ezt jelezte az is, hogy Stieber már a nyolcadik percben betalált. A gól fel is tüzelte a lilákat, és ugyan több nagy lehetőség is adódott, a félidőre maradt az 1-0.

Fotó: Réti Zsolt

A második félidőben szinte lemásolták az első gól előtti támadást, egy teljesen kijátszott akció végén Junior Tallo lőtte ki a hosszú sarkot, ezzel el is dőlt, hogy győzelemmel várjuk a második kört.

Történt azonban valami, ami komolyan gondolkodóba ejtette a szurkolókat: az utolsó negyedórában egy nagy vaduzi lövést a kapus Banai Dávid nézett el nagyon csúnyán, a labda a kezéről pattant az újpesti kapuba, így a végeredmény egy kevésbé megnyugtató 2-1 lett.

Folytatás egy hét múlva Vaduzban, de reméljük, hogy utána is…