Milák Kristóf aranyérmes 100 méter pillangón

•
  •
  •

Milák Kristóf megnyerte a 100 méteres pillangóúszás döntőjét a párizsi olimpia szombati versenynapján, ezzel megszerezte a magyar küldöttség harmadik aranyérmét az idei ötkarikás játékokon.

A háromszoros világbajnok, nyolcszoros Európa-bajnok és a tokiói olimpián egy arany- és egy ezüstérmet szerzett Milák Kristóf szerdán a dobogó második helyén végzett 200 méteres pillangóúszásban. 100 méteren a legjobb időeredménnyel (50.38) jutott be a szombat esti program első fináléjába. A döntőben Milák nem rajtolt kiemelkedően, féltávnál csak a negyedik helyen fordult, a második ötvenen azonban remekül hajrázott, 75 méternél átvette a vezetést, végül 49.90-nel olimpiai bajnok lett. A második helyen a kanadai Josh Liendo, a harmadik helyen a szintén kanadai Ilya Kharun végzett.

A Honvéd 24 éves világklasszisa − aki az UTE mestere, Virth Balázs irányításával készült a világversenyekre − a 100 pillangó első magyar olimpiai bajnoka, összességében pedig a hazai úszósport 31. olimpiai bajnoki címét szerezte meg.