Megszépül és korszerűbb lesz a Nyár utcai Mentálhigiénés Gondozó épülete, amely azonban sajtóhírek szerint az újpesti SZTK-val együtt hamarosan akár állami kézbe is kerülhet. Újpest betegeit és egészségügyi dolgozóit is félti a központosítástól.
Újabb komoly egészségügyi beruházás zajlik a kerületben. Ezúttal az SZTK-hoz tartozó Nyár utcai Mentálhigiénés Gondozó épülete újul meg kívül-belül, és ami most még fontosabb, válik sokkal takarékosabbá az Egészséges Budapest Program (EBP) segítségével. A várhatóan tél végére befejeződő munkák nyomán a hőszigetelt falakon belül korszerűbb fűtési rendszer dolgozik majd, LED-izzók világítanak, és megújult vizesblokkok szolgálják a betegek és az itt dolgozók kényelmét – sorolta a fejlesztés részleteit dr. Trippon Norbert, aki a helyszínen szemrevételezte a munkákat. Az örömbe azonban üröm is vegyül, sajtóhírek szerint elkészült ugyanis az a törvénycsomag-tervezet, amely egyebek közt számol az önkormányzati szakrendelők, így az újpesti SZTK államosításával is. Ennek a város nem örülne, mert az elmúlt években nagyon sokat tett azért, hogy javuljon az újpestiek ellátása, egy központosítás pedig a tapasztalatok szerint veszélyeztetheti ezeket az eredményeket – hangsúlyozta az alpolgármester.
Milliárdok az újpestiek egészségéért
A szakrendelő az EBP-program keretében korábban már modern klímarendszert kapott, és idén megújult a teljes informatikai hálózata is. Az önkormányzat pedig lecserélte az elavult kazánokat korszerű és hatékony berendezésekre, illetve korszerűsítette az épület világítását modern, LED-es fénycsövekkel.
„Továbbá hatalmas előrelépés volt szintén az EBP-program keretében a mozgásterápiás centrum kialakítása is a hetedik emeleten, a tüdőgyógyászat pedig megduplázhatta kapacitását és bővíthette szolgáltatásait a harmadik emeleten, illetve az első emeleti igazgatási rész is felújításra került”
– hangsúlyozta dr. Trippon Norbert. A szakrendelő emellett folyamatosan új berendezésekkel, diagnosztikai eszközökkel gyarapszik, megkönnyítve az egészségügyi szakemberek és a betegek életét is – emlékeztetett az alpolgármester, aki félti a központosítástól az SZTK dolgozóit, mert ők így ide-oda vezényelhető állami alkalmazottakká válnának. A város ráadásul 2020-ban és 2021-ben mindösszesen közel 500 millió forintot, idén pedig eddig közel 200 millió forintot fordított rá. Ezért sem lenne fair, ha az állam elvenné az újpestiektől.