3000 kilométert futottak az újpestiek a Futókörök Napján

•
  •
  •

Idén először vett részt Újpest az országszerte megrendezett Futókörök Napja eseményen, ahol húsz budapesti és vidéki helyszín versenyzett egymással. Az április 27-én, a Szilas Futókörnél tartott egész napos sportrendezvényen több mint 400 újpesti vállalta a kihívást és képviselte a kerületet futásával.

Negyedszerre hirdette meg a Futókörök Napját a Szabadidősport-eseményszervezők Országos Szövetsége (SZEOSZ) és az Aktív Magyarországért felelős államtitkárság. A nagyszabású futóversenyre olyan budapesti kerületek és vidéki városok nevezhettek, ahol az elmúlt években az Országos Futópálya-építési Program és más beruházások során rekortán borítású futóköröket hoztak létre.

fotó: Várai Mihály

A húsz részt vevő településen az esemény időtartama alatt, vagyis 9 és 17 óra között futhattak a sportkedvelő helyiek tetszés szerinti távot, akár a nap során többször is visszatérve, ahogy egészségük és kedvük kívánta. Minden versenyző egy chippel ellátott karperecet viselt, melynek segítségével a szervezők pontosan lemérhették a megtett kilométereket és köröket; egy-egy futókör eredményei összeadódtak, így derült ki, melyik kerület vagy város futotta a legtöbbet.

Újpest első alkalommal csatlakozott a Futókörök Napjához, köszönhetően a tavaly decemberben átadott több mint 800 méteres Szilas Futókörnek, ahol már a reggeli kezdéskor sokan várták, hogy rajthoz állhassanak. A jó hangulat és a közös élmény garantált volt és az időjárás is tökéletesnek bizonyult a szabadtéri sportoláshoz. A nap során 445 sportkedvelő újpesti vett részt a versenyben, akik összesen 2989 kilométert futottak le, ezzel kerületünk a 12. helyen végzett. Az első helyezést Kaposvár szerezte meg, az előző három alkalommal zsinórban győztes Dabas ezúttal csak a dobogó alsó fokára állhatott fel.

Minden résztvevő, aki hozzájárult az újpesti csapat eredményéhez, tavaszi csősálat kapott ajándékba, a három legtöbbet futó egyéni versenyző és a két legtöbbet futó intézmény pedig értékes sportszervásárlási ajándékutalványban részesült. A helyszínen ingyenes egészségsátor várta azokat, akik szerették volna jobban megismerni, felmérni saját egészségi állapotukat. A Futókörök Napja sokaknak bemelegítésként szolgált a két hét múlva, május 11-én szombaton megrendezésre kerülő jubileumi Újpesti Futó- és Kerékpáros Fesztiválhoz, ahol az elmúlt évekhez hasonlóan ismét félmaraton távot teljesíthetnek a mozogni vágyók.