Kapás Boglárka a 14. helyen búcsúzott az olimpiától

•
  •
  •

Kapás Boglárka 14. helyen végzett a női 200 méteres pillangóúszás középdöntőjében szerdán este, így nem jutott be a döntőbe. Az UTE 31 éves sportolója saját elmondása szerint pozitív élményekkel búcsúzott ötödik, egyben utolsó olimpiájától.

Kapás néhány napja még lázas volt, de szerdán már elég jól érezte magát ahhoz, hogy rajthoz álljon. A délelőtti előfutamon 10. helyezést ért el, így bejutott az esti középdöntőbe, ahol végül 2.09.23-as időeredménnyel saját futamában a 7. helyen ért célba, összesítettben pedig a 14. helyen zárt. Ezzel búcsúznia kellett a párizsi ötkarikás játékoktól.

„Elmondhatom, hogy sikeres volt ez a nap. Úgy vágtam neki, hogy szeretném élvezni a mai napot és ez sikerült. Szerettem volna bejutni a döntőbe, de azt gondolom, ez is szép így. Próbálom a pozitív oldalát nézni, nem nehéz. Hálás vagyok, hogy az ötödik olimpiámon is itt lehettem, az egész pályafutásomért hálás vagyok.” – nyilatkozott az Újpest díszpolgárának választott úszó a Nemzeti Sportnak.