•
  •
  •

Nagyszerű versenyzéssel ezüstérmet nyert a Nádas Bence, Tótka Sándor kajakos duó 500 méteren Párizsban. Tótka Sándor, a 2021-es tokiói olimpia aranyérmese, Újpest díszpolgára ezzel megszerezte az UTE első dobogós helyezését az idei ötkarikás játékokon.

Jó rajtot követően a páros féltávnál harmadik volt a németek és az ausztrálok mögött, végül óriási tempót diktálva a második helyen ért célba a Jacob Schopf, Max Lemke német duó mögött. A Tokióban K-1 200 méteren első Tótka a második olimpiai érmét szerezte, Nádas viszont − aki örömében elsírta magát a célba érkezés után − pályafutása során először állhat dobogóra az ötkarikás játékokon.

A Nádas, Tótka páros a magyar kajak-kenu sport 90. olimpiai érmét nyerte, egyben a magyar küldöttség 14. dobogós helyezését harcolta ki a párizsi olimpián.