Könnyeivel küzdve nyilatkozott vb-döntője után Kapás Boglárka

•
  •
  •

Kapás Boglárka, az UTE úszónője, Újpest díszpolgára az ötödik helyen végzett 400 méter vegyesen a dohai úszó-világbajnokság vasárnapi zárónapján. A 30 éves sportoló, aki 2015-ben Kazanyban 1500 méter gyorson bronzérmet nyert, öt éve Kvangdzsuban pedig 200 méter pillangón győzött, pályafutása során most először versenyzett vegyesúszásban vb-döntőben.

Kapás a táv felénél első volt, mellen viszont komolyabb hátrányba került riválisaival szemben; bár ezután szépen hajrázott, nem tudott ötödik helynél feljebb jönni. A remek gyorsúszásnak köszönhetően óriásit javított az idején, a 4:39.78 perc viszont így sem volt elég az olimpiai szinthez (4:38.53).

fotó: Nemzeti Sport

„Nem nagyon volt elvárás magammal szemben a döntőben, az volt a cél, hogy javítani tudjak a délelőtti időmön. Hogy ötödik lettem, az azért külön jó, mert az első vb-men is ötödik voltam. 13 éve… Bocsánat… Szóval ez egy jó lezárás…” – nyilatkozta a könnyeivel küzdve az újpesti úszósztár, aki korábban már jelezte, az év végén visszavonul.