•
  •
  •

Az UTE 18 éves taekwondósa, Márton Viviana aranyérmet szerzett Párizsban a 67 kilogrammos kategóriában, miután péntek este legyőzte a döntőben a világbajnoki ezüstérmes szerb Aleksandra Petrisicset. Márton az olimpiák történetének első magyar éremszerzője taekwondóban.

A magyar sportoló szülők gyermekeként Spanyolországban született és Madridban élő Márton Viviana és szintén élvonalbeli taekwondós ikertestvére, Luana választhattak, spanyol vagy magyar színekben kívánnak versenyezni. Mint nyilatkozták, egyértelmű volt számukra, hogy Magyarországot választják. A testvéreket februárban szerződtette az UTE. Viviana kétszeres korosztályos Európa-bajnok, Szófiában megnyerte az olimpiai kvalifikációs tornát, így indulhatott az ötkarikás játékokon.

Márton Viviana már az első mérkőzésén meglepetésre legyőzte a világbajnok, kétszeres olimpiai bronzérmes elefántcsontparti Ruth Gbagbit, majd a negyeddöntőben az amerikai Kristine Teachouttal volt az ellenfele, végül a belga Sarah Charri legyőzésével bejutott a döntőbe. A döntőben a szerb Aleksandra Petrisics ellen küzdött, akit az első menetben nagyon simán, 7-1-re megvert. A második menetben Petrisics kezdett jobban, 2-0-s előnyhöz jutott, Márton azonban szinte azonnal egyenlített, majd egy újabb testrúgással 4-2-re vezetett.

Miután mindkét menetet magabiztosan megnyerte, Márton Viviana legelső olimpiáját a dobogó csúcsán zárja.