Zenével és elismerésekkel ünnepelte a tanév végét az Erkel Gyula Újpesti Zenei Alapfokú Művészeti Iskola közössége. A már hagyományos tanévzáró hangversenyen átadták az Erkel Tibor-emlékdíjat is, a rangos elismerést ezúttal Pásztiné Szabó Zsuzsanna tanárnő vehette át.
A 135. születésnapját ünneplő Erkel Gyula Újpesti Zenei Alapfokú Művészeti Iskola június 22-én rendezte meg a már hagyományos tanévzáró ünnepséget. Az eseményen Szabó Melinda igazgató köszöntötte a résztvevőket.
„Ma nemcsak egy tanévet zárunk, hanem egy fejlődési utat, amelyet közösen jártunk végig, tanár és tanítvány. Ez az út nem volt mindig könnyű – voltak benne technikailag nehéz skálák, bizonytalan ritmusok, olykor hamis hangok –, de minden próbálkozás, minden újabb gyakorlás, etűd, vagy előadási darab, minden szorgalmas munka közelebb vitt minket ahhoz, amiért mindannyian itt vagyunk: megtanulni játszani a kiválasztott hangszeren, vagy tisztán, kifejezően énekelni, hogy közelebb kerüljünk a zene öröméhez.” – mondta Szabó Melinda, az iskola igazgatója.
Szabó Melinda megköszönte a pedagógusoknak a lelkiismeretes munkát, amivel tanították, nevelték és bátorították a növendékeket. Külön köszöntötte Skripeczky Istvánnét, az iskola hegedűtanárát, aki munkája elismeréseként átvehette az Észak-Budapesti Tankerület Az év tanára elismerő oklevelét.
Az eseményen Szabó Melinda elismerését fejezte ki felkészítőknek és diákoknak egyaránt a versenyeken elért kiváló eredményekért, valamint az iskola közössége nevében gratulált Nesztor Ivánnak, a zeneiskola pedagógusának, aki Német László-díjban részesült. (Nesztor Ivánról az elismerés kapcsán korábbi cikkünkben írtunk.)
A tanévzáró hangversenyen a hagyományoknak megfelelően oklevelet vehettek át azok a diákok, akik alap-, valamint záróvizsgát tettek. 45 erkeles diák a sikeres alapvizsgáért, hét növendék pedig a sikeres záróvizsgáért vehette át az oklevelet.
Az eseményen átadták az iskola alapítványa által alapított Erkel Tibor-emlékdíjat is. Ezzel a rangos elismeréssel ezúttal Pásztiné Szabó Zsuzsanna tanárnő kiemelkedő pedagógiai munkáját ismerték el.

A tanévzáró hangversenyen természetesen zenével ünnepelt az iskola közössége, színpadra lépett – többek között – a cselló kvartett és a cselló trió is.
BK