Hadnagyból főhadnaggyá léptették elő a párizsi olimpián női öttusában aranyérmes Gulyás Michelle-t, aki a „civil” életben hivatásos rendőrként dolgozik.
11
aug

Gulyás Michelle olimpiai bajnok női öttusában

Fantasztikus versenyzéssel Gulyás Michelle megszerezte a magyar küldöttség hatodik aranyérmét a párizsi olimpia záró versenynapján és eredményével világcsúcsot állított fel.
9
aug

Márton Viviana olimpiai bajnok taekwondóban

Az UTE 18 éves taekwondósa, Márton Viviana aranyérmet szerzett Párizsban a 67 kilogrammos kategóriában, miután péntek este legyőzte a döntőben a világbajnoki ezüstérmes szerb Aleksandra Petrisicset. Márton az olimpiák történetének első magyar éremszerzője taekwondóban.
9
aug

Ezüstérmes Nádas Bence és Tótka Sándor

Nagyszerű versenyzéssel ezüstérmet nyert a Nádas Bence, Tótka Sándor kajakos duó 500 méteren Párizsban. Tótka Sándor, a 2021-es tokiói olimpia aranyérmese, Újpest díszpolgára ezzel megszerezte az UTE első dobogós helyezését az idei ötkarikás játékokon.
9
aug

Bravúros sikerrel kezdett az olimpián Márton Viviana

Az UTE 18 éves taekwandósa, Márton Viviana első mérkőzésén az olimpián 2-1-re győzött a 30 éves, kétszeres olimpiai bronzérmes és világbajnok elefántcsontparti Ruth Gbabi ellen, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.
3
aug

Milák Kristóf aranyérmes 100 méter pillangón

Milák Kristóf megnyerte a 100 méteres pillangóúszás döntőjét a párizsi olimpia szombati versenynapján, ezzel megszerezte a magyar küldöttség harmadik aranyérmét az idei ötkarikás játékokon.
1
aug

Kapás Boglárka a 14. helyen búcsúzott az olimpiától

Kapás Boglárka 14. helyen végzett a női 200 méteres pillangóúszás középdöntőjében szerdán este, így nem jutott be a döntőbe. Az UTE 31 éves sportolója saját elmondása szerint pozitív élményekkel búcsúzott ötödik, egyben utolsó olimpiájától.
31
júl

Kapás Boglárka továbbjutott a középdöntőbe

Szerda délelőtt három magyar úszónak is szoríthattunk a párizsi olimpia előfutamaiban: Újpest díszpolgára, Kapás Boglárka 200 méter pillangón, férje, Telegdy Ádám és Kós Hubert pedig 200 méter háton szállt medencébe. Mindhárom sportoló sikerrel vette az első megmérettetést és továbbjutott a középdöntőbe.
16
jún

Boldog születésnapot, UTE!

139 évvel ezelőtt, 1885. június 16-án alakult meg hivatalosan Újpesten, a Piac téri Iskolában az Újpesti Torna Egylet (UTE), mely 39 olimpiai bajnokot adott Magyarországnak.
1
máj

Nincs olyan, hogy „én”, csak olyan van, hogy „mi” – interjú Faragó Kamillával, az UVSE csapatkapitányával

Az UVSE Vízilabda Sportegyesület női csapata sikert sikerre halmoz, az újpesti lányok ősszel Magyar Kupát nyertek és Európai Szuperkupa-döntőt játszottak. A sikerekben jelentős részt vállalt a 23 éves csapatkapitány, Faragó Kamilla, aki az olimpiára készülő válogatottnak is oszlopos tagja. Az újpesti neveltetésről, az ötkarikás játékokról és a süteményről is beszélgettünk a fiatal vízilabdázó kiválósággal.